Enerji ve Tabii Kaynaklar sektöründe uzman isimlerin katılımı ile her ay düzenlediğimiz Enerji Söyleşilerinin üçüncüsünü 02.03.2016 tarihinde gerçekleştirdik. Söyleşiye ilgi gösterip katılan herkese teşekkür ederiz.

Söyleşimizde;

2003-2010 yılları arasında Enerji İşleri Genel Müdürü olarak görev yapmış ve şu an Serbest Enerji Danışmanı olarak enerji sektöründe çalışma hayatına devam eden Sn. Budak DİLLİ, Türkiye Elektrik Sektörünün tarihi gelişimine, mevcut enerji sektörünün sorunlarına, karar verme sürecinde sürdürülebilirliğin ve planlama yapmanın önemine değinmiştir.

ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Sn. Prof. Dr. Oktay TANRISEVER Rusya ile yaşanan kriz sonrasında Türkiye’nin Enerji sektöründeki geleceğine, Rusya ile Türkiye ilişkilerinin mevcut durumuna, enerji diplomasisinin ve enerji güvenliğinin ülke politikalarında stratejik bir rol oynadığından dolayı geliştirilmesi gerektiğine değinmiştir.

Ayrıca Söyleşimize katılan Enerji İşleri Genel Müdürlüğü Arz Güvenliği Daire Başkanı Sn. Murat AKKAYA’ya ve Dünya Enerji Konseyi-Türk Milli Komitesi Genel Koordinatörü Sn. Süleyman Mümin BULUT’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Bir sonraki söyleşimizde buluşmak üzere…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzmanları Derneği

Yönetim Kurulu